Dikkat Dağınıklığı Hiperaktivite Disleksiye Eğlenceli Çözüm

Uykunun Beyin Gelişimindeki Önemi Nedir?

Uyku Beyni güçlendirmekte ve canlandırmaktadır. Uyku beynin gıdasıdır.

Gece iyice dinlenmek, beyninizi en iyi geliştiren şeylerden biri olabilir. Beyninizin düzgün çalışması için elzemdir. Uykusuzluk, bilişsel fonksiyonlarınızı, duygu durumunuzu, muhakeme becerinizi ve hatta bel çevrenizi bile etkileyebilir. Tüm bunlar uykunuzu yeterli aldığınızdan emin olmanız için yeterli sebepler değil mi?

REM uykusu rüya gördüğümüz zamandır. Uykumuzun %25’i REM evresinde geçer. Rem uykusu ortalama 1,5 saatte tamamlanmaktadır.Uzmanlar rem uykusunun çocukluk döneminde daha çok yaşandığını belirtmektedir.Rem uykusu esnasında uyandırılan bireylerin uykularını alamadıkları asabi oldukları belirlenmiştir.Araştırmacılara göre, REM süresince beyniniz, gün boyunca işlediği bilginin en önemli parçalarını seçer.

Derin ya da 4. Evre uykusu beyin fonksiyonları için hayati niteliktedir. Biz yaşlandıkça, uykumuzun daha azı bu evrede geçer ve muhtemelen tesadüfi değildir ki, bilişsel becerilerimiz de değişir.

Ne kadar uykuya ihtiyacımızın olduğu hala tartışma konusudur ancak, ortalama olarak, birçok insan her gece 7-8 saat uykuya ihtiyaç duyar, bazıları daha azına, bazılarıysa daha fazlasına.

İyi Uyku için 4 İpucu

Kafeine tüketiminizi azaltın.

Fiziksel aktivitenizi arttırın

Rahatlatıcı müzik dinleyin

Dua edin yada meditasyon yapın  FACEBOOK YORUMLARI