Dikkat Dağınıklığı Hiperaktivite Disleksiye Eğlenceli Çözüm

Brodynin Başarı Hikâyesi

“Brody, ilk defa sorun çıkartmadan yanıma oturup benimle kitap okuduğu için ağladım. Yanıma uzandı ve gülümsedi ve onu her zaman olmasını umduğum gibi mutlu ve başarılı gördüm.”

Joyce Bowen’in oğlu Brody, daima hareketli görünüyordu. Bebekken bile günlük 5 saatten fazla uyumazdı ve hareketliliği yaşı büyüdükçe arttı. Joyce, çocuğunu disipline etmeye çalışmaya, onunla oynamaya çalışmaktan daha fazla zaman harcadığını fark etti.

Brody okula başladıktan sonra Joyce, öğretmenden sık sık telefon almaya başladı. Brody, rahatsız edici davranışlar gösteriyordu ve sınıfta oturmakta zorlanıyordu. Bir keresinde, Joyce’a çocuğunun başka bir çocuğa vurduğu bilgisi verildi.

Bunun yanında Brody’nin notları sürekli düşüyordu ama bu zeki olmadığı için değildi.

Bir öğretmeni onun hakkında “Parlak bir çocuk. Oldukça zeki! Sadece hiçbir işi bitirmiyor. Bazen ödevlerini bile getirmiyor, sanki unutmuş gibi.” dedi.

Bu zorluklar, annesinin yardımlarına ve cesaretlendirmelerine rağmen, küçük bir ödevin bile Brody için saatler almasına sebep oluyordu. Günlük sorumlulukları bile sorun oluyordu. Joyce, Brody’e spor ayakkabılarını yerine koyması gerektiğini günde en az 3 defa hatırlatması gerekiyordu.

Hayal kırıklığına uğramış olsa da kararlı bir şekilde Joyce bir destek bulmak için interneti araştırdı ve sonunda Brody’e daha iyi odaklanmayı ve okulda başarılı olmayı sağlayan becerileri öğretebilecek eşsiz bir program buldu.

Bulduğu şey, Play Attention’dı.

Play Attention, kumanda gerektirmeden, sadece beyin gücüyle oynanabilen özel oyunlar kullanır. Bir kişi odaklandığında, belirli beyin dalgaları üretir ve bu kişinin dikkatini verdiğini gösterir. Özel Play Attention kolbandındaki sensörler bu beyin dalgalarını okur ve daha iyi odaklanmayı geliştirmek için bunları kullanır.

NASA’nın astronotları eğitmek için kullandığı teknolojiden ilham alınarak tasarlanan Play Attention, organize olmaktan, dikkat dağıtıcıları süzmeyi ve sınıfta dersi daha dikkatli dinlemeye kadar birçok önemli günlük etkinlikleri yapmayı sağlayan becerileri geliştirir.

Play Attention’la birkaç ay çalıştıktan sonra Brody ödevlerini kavga etmeden bitirmeye başladı. Saatler süren ödevi, 10 dakikada bitirmeye başladı. Joyce, okuldan telefon almaya devam etti ama bunlar şikâyet için değildi, Brody’yi övmek içindi.

Şimdilerde Joyce, Play Attention programına ilk başladığı günleri hatırlayarak, gururla şunu söylüyor:

“Brody, ilk defa bir sorun çıkartmadan yanıma oturup benimle kitap okuduğu için ağladım. Yanıma uzandı ve gülümsedi ve onu her zaman olmasını umduğum gibi mutlu ve başarılı gördüm  FACEBOOK YORUMLARI