Dikkat Dağınıklığı Hiperaktivite Disleksiye Eğlenceli Çözüm

Genel Sorular

Play Attention diğer video oyunlarından nasıl farklıdır?

Ebeveynler, çocuklarının video oyunlarında, dikkatlerini dağıtmadan saatlerce vakit geçirebildiklerini görürler. Bunun sebebi, oyunlarda kullanılan grafiklerin duyular için çok uyarıcı olmasıdır. Bu oyunlara, DEHB’li olanlar dahil her çocuk dikkatini verebilir. Ancak sınıftaki öğretmenin o oyunlarda olduğu kadar dikkat çekici ve uyarıcı olması mümkün değildir. Play Attention, video oyunlarında olduğu gibi el-göz koordinasyonu gerektirmemektedir.  Play Attention, düşük uyaran gereken oyunlarını kullanıcının sadece dikkatini vererek oynayabilmesini sağlar. Oyunu gerçekte kontrol eden öğrencinin beyin dalgalarıdır. Öğrencinin zihni oyun kumandası  ya da bilgisayar faresi olur. Oyunların etkileşimli yazılımı, dikkat seviyelerini kontrol etmeye yardım eden bir araçtır.

Play Attention oynamak için kaç yaşında olmak gerekir?

Play Attention, 5 yaştan yetişkin yaşa kadar kullanılmasını tavsiye eder. 5 yaştan küçük olanlar kullanabilir ancak sonuç almak daha uzun sürer.

Play Attention’ı kurmak ve kullanmak kolay mıdır?

Play Attention’ı kurmak 10 dakikadan daha az sürer. Play Attention’ doğru kullanabilmeniz için sınırsız destek sunuyoruz.

Çocuğum Play Attention’ı kendi başına kullanabilir mi?

Evet, ancak maksimum yarar için gözetim altında kullanması tavsiye edilir.

Hangi sıklıkla ve ne kadar süreyle Play Attention’ı kullanmalıyız?

Öğrencinin, haftada minimum 2 ideal olan 3 maksimum 4 defa, 30-40 dakikalık oturumda Play Attention’ı kullanmasını tavsiye ederiz. 10 seneden fazladır elde ettiğimiz veriler, ortalama 60 oturumun kalıcı değişimler getirdiğini göstermektedir. Bu, öğrenciye göre değişiklik gösterebilir.

Eğitimi erken bırakırsam ne olur?

Gelişim gösterirsiniz ancak kalıcı beceri kazanımı için 60 oturum tavsiye edilir.

Play Attention koçu olmak için gerekli eğitim ne kadar sürer?

Genelde yazılımı kullanmayı ve etkili bir koç olmayı öğrenmek minimum 2 saat sürer.  Sizin ve personelinizin ücretsiz eğitimi almanızı tavsiye ederiz. Eğitim, internet yada telefon üzerinden 90 dakika sürmektedir. Play Attention paketi içinde bir de elektronik kullanıcı kılavuzu bulunmaktadır.

Öğrenilmiş davranışlar eve ve okula transfer edilebiliyor mu?

Evet. Transfer, daha fazla görev zamanı, gelişmiş özgüven, gelişmiş dikkat ve odaklanma, daha iyi akademik performans, gelişmiş sosyal etkileşim, azalmış dürtüsel davranışlar ve daha iyi okuma-anlama becerisini içerir. Ayrıca, öğrencinin evde ödevlerini izleyen Dikkat Monitörü programını da sunuyoruz. Koç yardımı ve öğretmen-ebeveyn pekiştirenleri transferin gerçekleşmesini kolaylaştırır.

Play Attention’ı kimler kullanır?

Zeka puanı 65 ve üzeri olan, dikkat sorunu yaşayan çocuk ve yetişkinlerin kullanması tavsiye edilir.

Bu programı kullanan başkalarıyla iletişime geçmem mümkün mü?

Üstün Zekalılar Enstitüsü programı kullanan okullarla iletişime geçmenize yardım eder.

Play Attention, gözleri çok yorar mı?

Hayır. Play Attention, beyin gücünü kullanır. Kol bandındaki sensörler, odaklanmayı ve bilişsel işlemleri gösteren beyin dalgalarını izler. Bu sensörler, kullanıcının sadece dikkatiyle ekran karakterlerini hareket ettirmesini sağlar.

Play Attention için hangi araştırmalar yapıldı?

Bu teknoloji, yaklaşık 25 senedir araştırılmakta ve kullanılmaktadır. Play Attention, NASA’nın astronotlara değişik durumlarla uyum sağlamalarını öğretmek için kullandığı teknoloji ile geliştirilmiştir. Son 8 senede müşterilerimize uygulanan anketlerde %91 memnuniyet tespit edilmiştir. Üniversitelerle araştırmalarımız devam etmektedir ve bir sonuç ortaya çıktığında bunları yayınlamaktayız. Ayrıca, Play Attention’nın eğitim kalitesine katkı sağladığından emin olmak için binlerce kullanıcı verisini izlemekteyiz.

Kol bandını, birden fazla kişi için kullanabilir miyim?

Evet. Birden fazla kişi için kullanılabilir.

Play Attention dayanıklı mıdır?

Evet. Play Attention, en yüksek üretim standartlarına göre üretilmektedir. Ancak, bir elektronik cihaz olduğu için cep telefonunuza nasıl kullanıyorsanız benzer titizlikle Play Attention’ı kullanmalısınız.

Hangi noktada programı kullanmayı bırakmalıyım?

Kalıcı değişimler için, kullanıcı programı en az 60 oturum kullanmalıdır. Koç, 60 oturumdan sonra öğrencinin programı bırakmasına karar verebilir. Kullanıcı, öğretilen becerilerde uzmanlığı daha önce gösterse de kalıcı değişimler 40-60 oturum arası gerçekleşir.


FACEBOOK YORUMLARI